Vyberte si byt

O projekte
Retro Žilina

Bytový dom Retro ponúkne na 5 poschodiach 54 bytov. Veľkosti 1, 2 a 4 izbových bytov sa pohybujú od 31 do 117 m².

Poloha projektu je na ulici Framborská/Bratislavská, oproti zdravotnému centru Krankas. Po dokončení rekonštrukcie bytových jednotiek, vznikne bývanie mestského typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, v blízkosti historického centra Žiliny.

Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie moderných a ekologických materiálov.

Opýtajte sa nás

Deliace medzi-bytové steny

Deliace steny medzi jednotlivými bytmi sú kombinované akustické priečky stien. Použité materiály spĺňajú požiadavky na zvukovú izoláciu. Vnútrobytové steny sú zhotovené zo sadrokartónu, čo po kolaudácií a odovzdaní bytu umožňuje prispôsobiť priestor podľa predstáv.

Okná a dvere

Plastové okná s tepelno a zvukovo izolačným trojsklom. Vstupné dvere do bytu budú protipožiarne - plné, osadené v oceľovej zárubni. Výška 1970 mm, panoramatický priezor. Kovanie guľa - kľučka.

Balkóny

Balkóny s rozmerom od 2.07 m², pri niektorých 2-izbových bytoch veľkoryso riešené loggie o výmere 8,13 m². Protišmyková mrazuvzdorná dlažba.

Konštrukčný systém stavby

Skelet s výplňovým murivom. Vo vyšších podlažiach stenový systém z porobetónových panelov.

Vykurovanie

Srdce vykurovania tvorí plynový kondenzačný kotol. Vykurovacie telesá s termoregulačnými hlavicami a v kúpeľni rebríkový radiátor.

Vzduchotechnika

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené ventilátorom v priestore bytu. V kuchyni bezproblémovo funguje prirodzené vetranie v kombinácii s predprípravou napojenia kuchynského digestora.

Spoločné priestory

Vstupné dvere hliníkové s výplňou zo skla, schránky na poštu, audio vrátnik, osvetlenie, gresová dlažba a kvalitný osobný výťah KONE MonoSpace 500 s nosnosťou 1.150 kg (podľa STN EN 81-20/50).

Štandard vybavenia bytov

Laminátová podlaha, obložkové zárubne s dverami, keramický obklad, dlažba a sanita.

Povrchová úprava stien, podlahy a obklady

Omietky s odolným náterom stien bielej farby. V miestnostiach bytu bude cementová liata podlaha bez nášľapných vrstiev.

Vypínače a zásuvky

Vývody pre osvetlenie budú v každej miestnosti ukončené svorkami. Súčasťou budú vypínače a zásuvky od výrobcu LEGRAND.

Harmonogram výstavby

Aktuality

23. jún 2021
Rezidenčný projekt Retro v centre Žiliny je skolaudovaný

V polovici apríla tohto roka získala spoločnosť Reinoo právoplatné kolaudačné rozhodnutie pre projekt Retro, v ktorom sú vypredané takmer všetky byty. Tie ponúka Retro na piatich nadzemných podlažiach v skladbe jeden, dvoj a štvorizbových bytových jednotiek.


Výnimočný projekt, pozostávajúci celkovo z 54 bytov, je situovaný v prémiovej lokalite – priamo v samotnom srdci mesta Žilina, na nároží ulíc Framborská a Bratislavská. Ponúka tak bývanie pre všetkých, ktorí to do práce a na nákupy nechcú mať ďaleko. Byty sú z architektonického hľadiska riešené nadštandardne a ponúkajú maximálne využitie priestoru s ohľadom na dispozície.

19. január 2021
Práce vstupujú do poslednej fázy. Byty by sa mali odovzdávať v prvej polovici tohto roku

Ukončili sme práce na fasáde. Interiérové práce pokračujú podľa plánu a celá stavba vsupuje do poslednej etapy. Po dokončení intériérovej časti príde na rad kolaudácia následne odovzdanie bytov novým majiteľom. Tešíme sa, že Retro už čoskoro ožije!

29. jún 2020
Stavebné práce pokračújú podľa plánu. Budova dostala sviežejšiu fasádu.

Stavebné práce na bytovom projekte Retro pokračujú podľa plánu. Jemne sme osviežili vizuál fasády, ktorý ešte lepšie zapadne do ulice a vylepší charakter budovy. V tomto momente je predaných zhruba 70 percent bytov. Ostáva už len niekoľko 1-izbovéýc a zopár 4-izbových bytov v ponuke.

12. august 2019
Projekt RETRO prináša nové byty do centra Žiliny

Developerská spoločnosť Reinoo prináša do centra Žiliny nové byty. Rezidenčný projekt RETRO je situovaný v blízkosti historického mesta. Noví majitelia, ktorí túžia bývať priamo v srdci metropoly si budú môcť vybrať celkom z 54 bytov.

 

Bytový dom RETRO ponúkne na piatich podlažiach 1, 2 a 4-izbové byty s výmerami od 30 m2 až do 117 m2. Projekt Retro okúzli i svojou lokalitou v centre mesta Žilina na rohu ulice Framborská, v tesnej blízkosti zdravotného strediska Krankas. Po dokončení bytov, vznikne bývanie mestského typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov. Väčšina bytov bude mať balkón alebo terasu. Priamo v pešej dostupnosti sa nachádzajú nákupné centrá, námestia, školy, škôlky, športoviská, reštaurácie či kultúra. O architektonické stvárnenie budovy sa postaral architekt Mgr. arch. Martin Danák.  

 

„Do mesta prinášame atraktívne bývanie pre ľudí, ktorí milujú žiť a byť v centre diania. Z RETRA budú mať všetko doslova na skok. Či sa vyberú za kultúrou, športom, zábavou, na nákupy alebo sa dobre najesť. Veríme, že skladbou bytov a ich dispozíciami oslovíme mladých ľudí ako i rodiny s deťmi.“ povedal Ing. Milan Lazár, projektový manažér spoločnosti Reinoo.

 

Predpredaj bytov je už spustený. Ceny bytov začínajú už od 59 800 eur. Dokončenie a kolaudácia je plánovaná na koniec roka 2020, kedy by sa mohli do RETRA nasťahovať aj jeho prví majitelia.

 

„Každá budova v centre mesta nesie v sebe kúsok histórie. A preto sa i my snažíme, aby sme tento aspekt podporili a podčiarkli. Projekt RETRO svojou koncepciou ideálne zapadá do historickej časti mesta Žilina. Vďaka lokalite sa RETRO stáva ideálnou voľbou pre obyvateľov, ktorí chcú byť v priamom kontakte s ruchom mesta.“  ďalej vysvetľuje projektový manažér Ing. Milan Lazár.


Developerská spoločnosť Reinoo má za sebou viaceré projekty. Úspešne dokončila výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú bude po dokončení tvoriť 108 bytov v šiestich bytových domoch. Zároveň má za sebou rekonštrukciu niekoľkých kancelárskych budov priamo v Žiline. Pred dvomi rokmi obnovila historickú budovu Banky na Legionárskej ulici, hneď vedľa budovy Novej synagógy a kompletne zrekonštruovala budovu bývalej Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy. Aktuálne v Žiline stavia aj svoj najväčší rezidenčný projekt Zelené Vlčince. 

Máte záujem o nový byt v projekte Retro?
Dohodnite si s nami stretnutie

Vyplňte kontaktný formulár a čoskoro sa uvidíme v našom showroome, kde Vám projekt predstavíme.

Pozn.: Kontaktný formulár neslúži na priamu rezerváciu bytu.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Viac informácií. Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budú spracovávané v súlade s našim memorandom. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za Váš záujem, čo najskôr Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na bytypuchov@reinoo.com alebo +421 911 590 013.
E-mailová adresa nie je zadaná v správnom tvare
Marián Duraj

Zelené Vlčince a Retro
predajné miesto

Poštová 1
010 08, Žilina

Časy prezentácie projektu vám radi naplánujeme podľa vašich časových možností